Tlenoterapia

W naszej klinice kosmetycznej w Warszawie oferujemy również zabiegi tlenoterapii mające dobroczynny wpływ na nasz organizm. Więcej informacji o kuracji i jej znaczeniu dla różnych grup Pacjentów znajdą Państwo poniżej.

TLENOTERAPIA - Znaczenie dotlenienia

  kwadrat Kobiety:

  Dotlenienie jest wspaniałym zabiegiem kosmetycznym, który powoduje regenerację skóry. Komórki skóry zasilone w tlen stają się zdrowsze, co uwidacznia się w świeżym wyglądzie cery, na skórze nie widać zmęczenia, mniej widoczne są zmarszczki.

  Tlenoterapia jest powszechnie stosowana w środowisku aktorek, modelek i piosenkarek.

  kwadrat Mężczyźni:

   Nadwaga, niewydolność krążenia, nadmiar cholesterolu to przypadłości, które dzięki regularnemu dotlenianiu odejdą w niepamięć. Nie sposób też nie wspomnieć o pozytywnym wpływie tlenoterapii na potencję i poprawę kondycji. Tlenoterapia pomaga również w odtruwaniu organizmu po papierosach i alkoholu.

   kwadrat Ludzie biznesu:

    "Aktywni ludzie potrzebują więcej tlenu, niż może im dostarczyć oddech" - mówi prof. K.Jung z Uniwersytetu w Mainz. Czy to przypadek, że 80% amerykańskich biznesmenów nie dożywa sześćdziesiątki? Winne są warunki pracy, brak światła słonecznego, zanieczyszczenie środowiska, hałas, złe nawyki w odżywianiu, zbyt duża ilość papierosów i kawy to wszystko ogranicza dopływ świeżego tlenu do organizmu. Na szczęście jest na to rada: dotlenianie.

    kwadrat Sportowcy:

     Dotlenienie czyli legalny doping, który zwiększa wydolność w wyczynie o ok.10%. Z tlenoterapii korzystają sportowcy wszystkich dyscyplin. Lekarz drużyny piłkarskiej VFB Stuttgart zauważa u swoich zawodników wzmocnienie systemu immunologicznego, szybsze leczenie kontuzji, brak zakwasów mięśni, szybszą regenerację sił.

     kwadrat Studenci:

      Wzmożony wysiłek umysłowy zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Komórki mózgowe są najbardziej wrażliwe na niedotlenienie. Dotlenienie, jak wykazały badanie zwiększają wydolność umysłową człowieka. Szybciej zapamiętujemy fakty, łatwiej je kojarzymy, dłużej potrafimy przechowywać je w mózgu.

      kwadrat Osoby starsze:

       Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia procesy starzenia, przedłużając sprawność fizyczną i umysłową na całe lata. U osób starszych tlenoterapia jest bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu krwionośnego i pokarmowego, w schorzeniach złośliwych.

       kwadrat Dlaczego tlen?

        Wszystkie procesy zachodzące w organizmie człowieka, służące jego rozwojowi i zachowaniu aktywności zużywają energię. Nieodzownym czynnikiem w procesie wytwarzania tej energii jest tlen, który płuca wychwytują z wdychanego powietrza. Następnie jest on transportowany przez krew do każdej z ok. 70 bilionów komórek naszego ciała, gdzie poprzez powolne utlenianie cukru i tłuszczów następuje pozyskiwanie energii.
        Każda komórka potrzebuje tlenu do wykonywania swoich zadań. Zmniejszony dopływ tlenu skutkuje pogorszeniem sprawności komórek i całych narządów, a nawet ich obumieraniem.
        Jest wiele przyczyn gorszego zaopatrzenia komórek w tlen: zanieczyszczenie środowiska, nerwowy i wyczerpujący tryb życia, stres, nieprawidłowe odżywianie, zbyt mała aktywność fizyczna, choroby itp. Niewystarczający dopływ tlenu do komórek naszego ciała przyspiesza proces starzenia i łatwość zapadania na różne choroby.

        Większość ludzi ma zdecydowanie zbyt mało tlenu we krwi i innych tkankach. TZW. wiek tlenowy mamy znacznie starszy niż wiek naturalny. Oznacza to że w tkankach osoby 30-letniej jest zaledwie tyle tlenu, co u zdrowego 50-latka. Dlatego też dotlenienie zalecane jest praktycznie dla wszystkich, niezależnie od wieku , zawodu i stanu zdrowia. Powinni z niego korzystać ludzie zdrowi, którzy chcą opóźnić proces starzenia i zachować sprawność na długie lata. Mogą używać go osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów lub obniżyć poziom cholesterolu, czy kwasu moczowego we krwi. Dotlenianie stosują sportowcy dla podniesienia wydolności.

        Tlenoterapia jest prawdziwym wybawieniem dla osób narzekających na różne bóle i schorzenia. Dotlenianie jest niezastąpioną formą "kosmetyki od wewnątrz", która powoduje, że zdrowy wygląd skóry, nie widać na niej zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. Od wielu lat z tlenoterapii korzystają mistrzowie sportu, czołowe gwiazdy show biznesu, aktorki, modelki i zwykli ludzie, którym zależy na dobrym samopoczuciu.

        Zabieg trwa 30 minut, dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się cały cykl zabiegów.

         

        ozdoba

        Znajdź nas na Facebook
        Facebook
        Jesteśmy na Google+
        Google+